Makijaż permanentny ust wykonuję dwoma metodami Full Lips oraz Usta Shine. Metodę oraz kolor pigmentu dobieram indywidualnie względem potrzeb i oczekiwań Klientki. Metoda Full Lips to metoda makijażu permanentnego ust która pozwala wypełnić pigmentem całe usta - kontur z wypełnieniem. Usta zaraz po zabiegu wyglądają jak świeżo pomalowane szminką. Metoda Shine pozwala nam uzyskać efekt roświetblenia wewnętrznej części ust przy jednoczesnym wyraźnym konturze ust.
Makijaż permanentny ust sprawdzi się idealnie przy korekcie asymetrii, uzupełnieniu naturalnego pigmentu ust w ubytkach które mogą powstawać w wyniku nawracającej opryszczki, czy wzmocnieniu czerwieni wargowej, która naturalnie jest bardzo jasna. Makijaż permanentny ust jest idealnym rozwiązaniem dla dojrzałych Pań, które pragną odjąć sobie kilka lat. Z wiekiem czerwień wargowa naszych usta staje się coraz mniej intensywna, makijaż permanentny pomoże ją wzmocnić i tym samym odmłodzić twarz.
Po szczegółowym omówieniu Twoich preferencji i oczekiwań dobieramy kolor aplikowanego pigmentu oraz odpowiednią technikę makijażu permanentnego. Kolejno wykonuję rysunek wstępny, którego celem jest zobrazowanie efektu końcowego, tak abyś miała pewność, że makijaż będzie dokładnie taki jaki sobie wymarzyłaś. Przed rozpoczęciem zabiegu usta pokrywane są kremem relaksującym, tak aby zadbać o Twój komfort w trakcie aplikacji pigmentu. Kolejno rozpoczynam wprowadzanie barwnika za pomocą urządzenia mechanicznego z igłą, którą precyzyjnie konturuję oraz wypełniam usta. Makijaż permanentny ust utrzymuje się na skórze do kliku miesięcy do kliku lat. Na trwałość wpływa wiele czynników: rodzaj skóry, właściwa pielęgnacja po zabiegu, wiek, przyjmowane leki, ekspozycja na promienie UV, a przede wszystkim indywidualne predyspozycje skóry Klientki oraz prowadzony tryb życia. Maksymalnie po dwóch miesiącach od pierwszego zabiegu wykonujemy dopigmentowanie. W trakcie drugiej wizyty pracujemy nad ostatecznym kształtem i intensywnością pigmentu. Makijaż permanentny lepiej osadza się i tym samami lepiej utrzymuje na zdrowej, normalnej skórze. Skóry tłuste, mieszane, trądzikowe, naczyniowe mogą słabiej przyjmować pigment. Pigment na skórze stabilizuje się średnio od 4 do 6 tygodni, dlatego makijaż permanentny po całkowitym wygojeniu będzie wyglądał inaczej niż w dniu zabiegu. Intensywność pigmentu możemy być mniejsza nawet o 40 - 50%.
Zanim zdecydujesz się na zabieg makijażu permanentnego koniecznie zapoznaj się z przeciwskazaniami. Jeśli masz wątpliwość, czy zabiegi będzie dla Ciebie bezpieczny skontaktuj się ze mną odpowiem na wszystkie Twoje pytania. - ciąża i laktacja; - przyjmowanie sterydów , antybiotyków (odczekać 1 miesiąc), leków przeciwzakrzepowych, antydepresantów; - stosowanie pochodnych retinolu (Izotec, Roacutan) (odczekać 6 mcy od zakończenia kuracji); - infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i stany podgorączkowe, osłabienie odporności; - niewyrównana cukrzyca; - bielactwo; - łuszczyca; - epilepsja; - skłonność do tworzenia się keloidów i bliznowców; - powiększone węzły chłonne; - nowotwór w trakcie leczenia; - hemofilia; - żółtaczka, AIDS lub zakażenie wirusem HIV, WZW; - upośledzenie pracy układu chłonnego, żylnego, choroby zakaźne, gruźlica; - osoby o obniżonym progu wrażliwości na ból lub z zaburzeniami wrażliwości na ból ze względu na przebyte operację, narkozę, zabiegi napromieniowania, napromieniowania jonizującego; - zaburzenia uniemożliwiające komunikowanie się, spożywanie alkoholu, środków odurzających przed zabiegiem; - opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona); - rany, zadrapania, znamiona w miejscu zabiegowym; - aparat na zęby; - alergie na środki znieczulające zawierają lidokainę jak na. Maść EMLA.
Pamiętaj, że duży wpływ na to jak utrzyma się Twój makijaż permanentny i jak będzie się goił ma to jak przygotujesz się do zabiegu. Dlatego po umówieniu się na zabieg koniecznie zapoznaj się z poniższymi zaleceniami: - na zabieg przychodzimy całkowicie zdrowe (patrz przeciwwskazania do zabiegu); - warto zaopatrzyć się w leki przeciwwirusowe jak np Heviran (na recepte) czy Hascovir (bez recepty) stosować 2 dni przed zabiegiem , w dniu zabiegu oraz 2 dni po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia opryszczki; - warto też kilka dni przed zabiegiem zadbać o usta by nie były spierzchnięte; - odstaw tłuste kremy i olejki , stosuj tylko preparaty nawilżające; - dzień przed zabiegiem, w dniu i dzień po zabiegu nie spożywaj alkoholu, kawy, narkotyków, leków przeciwzapalnych czy przeciwzakrzepowych; - jeśli planujesz wyjazd do „ciepłych krajów”, zabieg możemy wykonać miesiąc przed i dwa tygodnie po wyjeździe; - na miesiąc przed zabiegiem oraz pomiędzy zabiegiem i korektą nie należy poddawać się zabiegom tj peelingi medyczne, kwasy, botoks, kwas hialuronowy, mikrodermabrazja, zabiegi laserowe; - na miesiąc przed odstaw picie ziół a szczególnie czystek, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie organizmu, przez co pigment może szybciej „wychodzić” ze skóry; - polecam pić duże ilości wody, na skórze nawodnionej lepiej się pracuje i pigment lepiej się osadza; - w dniu zabiegu nie wolno zażywać leków ani środków rozrzedzających krew, unikać aspiryny, ibuprofenu i innych leków z grupy NLPZ, a także kofeiny i alkoholu; - dozwolone jest przyjmowanie Witaminy C oraz Wapna, wskazane są herbaty ziołowe tj. Melisa.
Równie ważne jak przygotowanie przed zabiegiem jest to w jaki sposób zadbasz o swoje brwi po wizycie w salonie. Zapoznaj się z nimi jeszcze przed zabiegiem, tak abyś mogła przygotować się do tego czasu. -skóra może być lekko opuchnięta oraz zaczerwieniona, ale w większości przypadków dolegliwości znikają w ciągu 2-3 godzin; - barwa okolicy pigmentowanej jest bardzo intensywna, ale w miarę gojenia usta zbledną do 50%; - podczas gojenia się ust w ciągu kilku pierwszych dni zaczną tworzyć się małe strupki, które będą samoistnie odpadać, nie wolno ich zdrapywać, aby nie powstały blizny; - skóry pigmentowanej nie wolno drapać, skubać, trzeć, dotykać brudnymi rękami; - przez kilka pierwszych dni ust nie wolno moczyć (min 48 godzin); - po 48 godzinach można usta delikatnie przetrzeć zwilżonym wacikiem, w celu usunięcia zabrudzeń i bakterii z całego dnia, w razie konieczności i uczucia dyskomfortu usta można posmarować bardzo cienko wazeliną, aby zniwelować uczucie suchości; - przez kilka pierwszych dni nie wolno do mycia używać mydła ani innych kosmetyków; - należy zwrócić uwagę , aby podkład/puder nie dostał się w okolicę pigmentowanej skóry ( mogą powstać odbarwienia); - przez dwa tygodnie po zabiegu nie wolno chodzić do sauny, solarium ani na basen; - skóry pigmentowanej nie wolno wysuszać ani opalać, trzeba też zrezygnować z silnych peelingów; - nie spożywaj ostrych i gorących potraw; - nie wolno poddawać się ciężkim treningom; - nie wolno zażywać substancji rozrzedzających krew ani podnoszących ciśnienie (tj. kofeina i alkohol); - okolicę pigmentowaną należy traktować jak ranę.
* 1 dopigmentowanie (do 2 mcy od pierwszego zabiegu) 200zł* odświeżenie makijażu do 12 m-cy (od 1-go zabiegu) 50% aktualnej ceny pierwszego zabiegu * odświeżenie makijażu od 12-18 m-cy (od 1-go zabiegu) 70% aktualnej ceny pierwszego zabiegu *po 24 miesiącach (od 1-go zabiegu) 100% aktualnej ceny zabiegu Ceny korekt i odświeżenia makijażu dotyczą zabiegów wykonanych w CREO Studio Stylizacji JG. Korekty i covery makijaży permanentnych wykonanych wcześniej w innych salonach są dodatkowo płatne i wyceniane indywidualnie Jeśli zastanawiasz się czy makijaż permanentny ust jest dla Ciebie, umów się na konsultacje przed zasięgiem. Cena konsultacji to 50 zł. W trakcie konsultacji możemy wykonać rysunek wstępny, który zobrazuje jak będą wyglądały Twoje usta po zabiegu. Cena takich konsultacji to 150 zł.